Hakkımda

Dalida EKBENLİ DİKİCİ

Lisansımı ve beraberinde yandal eğitimimi 2010 yılında Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik ve Matematik Bölümlerinde tamamladım. 2011 yılında yine Marmara Üniversitesinden Pedagojik formasyon sertifikasını aldım. Aynı yıl Özel Esayan Lisesi’nde matematik ve fizik öğretmenliği görevine başladım. Eylül 2017 ve Mart 2020 tarihleri arasında da Özel ALEV Ortaokulunda matematik öğretmenliği görevimi sürdürdüm. Eylül 2020 tarihinden itibaren İSTEK Acıbadem Okullarında matematik öğretmenliği görevine başlayacağım. Şu anda Nemesis yayınlarından çıkacak STEM Eğitimi kitabımın yazma aşamasındayım. 2012 yılından beri Eğitimde Teknoloji entegrasyonu, Bilgisayar ve Tablet ile eğitim (iPad/android), Moodle, Google Apps, Web 2.0 araçlarının kullanımı, Dijital ders içeriği ve materyali geliştirme konuları ile yakından ilgilenmekteyim. Penn Üniversity’den Gamification sertifikası almış ve Oyunlaştırma temellerinin eğitime entegrasyonu konusunda da çalışmalarımıı sürdürmekteyim.

2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Bölümünde Yüksek Lisansıma başladım ve tez aşamasındayım. Ayrıca BAUSTEM çatısı altında BAUSTEM lider öğretmeni olarak STEM/Fetemm Eğitimi’nin Türkiye’de yaygınlaştırılması ve tanıtılması için çalışmalar sürdürdüm.

2019’da Apple Teacher ünvanını aldım.

Turkish Teachers Program TTP_4 kapsamında da CERN’ü ziyaret ettim. Arduino konusunda 2015 yılından beri gerek etwinning projeleri gerekse sosyal sorumluluk projeleri yürütmekteyim. Sürdürülebilirlik konusunda farkındalık sağlamak ve bilinçli tüketim alışkanlıkları kazandırmak için öğrencileriyle STEM çalışmaları yürütmekteyim.

İlerleyen zamanlarda köy okullarındaki öğrencilerle de Arduino’yu tanıştırmak, yetenekli öğrencilere ulaşarak onlarla da çalışmayı ve projeler yapmayı çok istemekteyim.

Okulda edinilen bilginin gerçek hayattaki uygulamalarının öğrenciye bu bilgiyi sahiplenme ve geliştirmede önemli bir esas olduğuna inanmaktayım.

PAYLAŞ Kİ BİLSİNLER!

Hakkımda” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir